«

»

Роздрукувати Запись

Змінено порядок призначення субсидій

 Постановою Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 № 609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» змінено період за який враховуються доходи під час призначення субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, з чотирьох кварталів до двох кварталів.

      Стосовно періоду врахування доходів для призначення субсидії  

Передбачено під час здійснення розрахунку субсидії на наступний період у травні для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому періоді, враховувати доходи за третій – четвертий квартали попереднього року, а розрахунок субсидії на опалювальний сезон у жовтні проводити на підставі доходів за перше півріччя поточного року.

         Таким чином, враховуватимуться більш актуальні доходи громадян.

         Інформація про доходи отримуватиметься, як і раніше, від ДФС та Пенсійного фонду України.

         Звертаємо увагу, що змінюється період отримання доходів лише при призначенні субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг. При призначенні субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива і скрапленого газу та субсидії для відшкодування витрат на придбання твердого палива, скрапленого газу і оплату житлово – комунальних послуг враховуються доходи за попередній календарний рік.

         Виплата частини невикористаних коштів субсидії на опалення та субсидії на тверде паливо і скраплений газ членам сім’ї

         Надано можливість у разі смерті особи, якій було призначено субсидію, виплачувати готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива та частину невикористаної суми субсидії на індивідуальне опалення одній із осіб, з урахуванням яких субсидія розраховувалася.

         При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованності з оплати послуг, якщо загальна ії сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян ( 340 гривень ).

         Інші зміни

         Передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та місцем ії фактичного проживання.

         Забов’язано отримувача субсидії інформувати протягом місяця про закінчення терміну реємтрації місяця перебування.

         Зміни до соціальних нормативів

         Постановою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово – коммунального обслуговування» в частині перегляду соціальних нормативів споживання газу для приготування їжі та підігріву води:

         за наявності газової плити в разі відстутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача – 5,4 куб. метрів на особу на місяць;

         за наявності газової плити та газового водонагрівача – 10,5 куб. метрів на одну особу на місяць.

 

        

 

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=3212