«

»

Роздрукувати Запись

Нове у нарахуванні житлових субсидій

 З 19 серпня п.р. набрала чинності постанова  Кабінету Міністрів України від 18.08.2017 №609 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою внесені зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 та змінені соціальні нормативи. Починаючи з 19 серпня 2017 року при призначенні субсидії:

Змінено період врахування доходів:

—  при первинному зверненні за призначенням субсидії враховуються доходи за два квартали, що передують місяцю, що передує місяцю, з якого призначається субсидія.

Тобто, якщо громадянин вперше звернувся за призначенням субсидії у жовтні, то до розрахунку враховуються доходи за січень – червень 2017 року, якщо звернеться у листопаді – за квітень – вересень.

— для тих, хто станом на 01 жовтня вже користується субсидією при автоматичному розрахунку субсидії на наступний період (на опалювальний сезон) у жовтні враховуватимуться доходи за перше півріччя цього року, а у травні 2018 року – за друге півріччя 2017 року.

Для призначення субсидії для на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, як і раніше, враховуються доходи за попередній календарний рік.  

 

Зміни стосовно монетизації залишків невикористаних коштів субсидії на опалення та на тверде паливо:

У разі смерті особи, якій було призначено субсидію, частину невикористаної суми субсидії для відшкодування витрат на індивідуальне опалення, а також готівкові кошти субсидії на придбання твердого палива  має право отримати  особа, з урахуванням якої субсидія розраховувалася. Для цього їй необхідно звернутися до Управління та подати відповідну заяву.

Також змінами передбачене подовження до 1 листопада терміну подання заяви на монетизацію частини невикористаної суми субсидії для індивідуального опалення, якщо така заява не була подана до 1 вересня через незалежні від одержувача причин. Такі заяви розглядатимуться на засіданні конфліктної комісії. За результатами розгляду Управління буде приймати рішення про повернення (відмову у поверненні) частини невикористаної суми субсидії.

Нагадую, що невикористані суми субсидії на оплату послуг з централізованого постачання теплової енергії, а також з постачання холодної та гарячої води і водовідведення монетизації не підлягають.

 

Стосовно призначення субсидії за наявності заборгованості з оплати послуг:

 При призначенні субсидії на наступний термін відтепер враховуватиметься наявність простроченої понад два місяці заборгованості з оплати послуг, якщо загальна її сума перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 гривень), поки така заборгованість не буде погашена або укладено договір про її реструктуризацію.

Проте, існують непоодинокі випадки, коли громадяни оскаржують у судовому порядку виставлену надавачем послуги суму заборгованості і тому відмовляються сплачувати відповідні кошти та укладати договір реструктуризації. У цьому випадку до винесення рішення суду по суті, розмір заборгованості, що оскаржується, не береться до уваги, а субсидія на наступний період призначається.

При  призначенні субсидії вперше наявність будь-якої заборгованості не впливає на результат розрахунку.

 

 

Призначення субсидії за фактичним місцем проживання:

Передбачено, що субсидія не може призначатися одночасно за місцем реєстрації особи та за місцем її фактичного проживання.

Зобов’язано отримувача субсидії інформувати протягом місяця про закінчення терміну реєстрації місяця перебування.

 

Врегульовано питання призначення субсидії недієздатній особі за заявою опікуна:

У разі коли в житлових приміщеннях (будинках) зареєстровані неповнолітні   діти,   які   залишилися   без  батьківської  опіки (піклування),  або недієздатні особи працездатного віку, над якими встановлено   опіку,  субсидія  призначається  за  заявою  опікуна (піклувальника)  і  розраховується  виходячи  з  розміру  пенсії у
зв’язку  з втратою годувальника та інших видів пенсії і соціальних виплат,  які  отримує опікун (піклувальник) на підопічних дітей та недієздатних осіб.

Розміри пенсії у зв’язку з втратою годувальника та  інших  видів  пенсії  і  соціальних виплат, які отримує опікун (піклувальник)   на  підопічних  дітей  і  недієздатних  осіб,  не враховуються  до  сукупного  доходу опікуна (піклувальника) у разі його  звернення  за  призначенням  субсидії  за місцем реєстрації.

 

 

Зміни до соціальних нормативів:

Соціальна норма споживання для користування послугами з газопостачання з 19 серпня 2017 року становить:

 

за наявності газової плити в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача — 5,4 куб. метра на одну особу на місяць (було 7,1 куб. метра);

за наявності газової плити та газового водонагрівача — 10,5 куб. метрів на одну особу на місяць (було – 14 куб. метра)

 

 

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=3323