«

»

Роздрукувати Запись

Одержувачі державної соціальної допомоги, увага!

 Відділом державних соціальних інспекторів Управління  на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2001 р. №1091 «Деякі питання надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям», з метою здійснення перевірки достовірності поданої заявниками інформації про доходи та майновий стан та контролю за правильністю призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям протягом І кварталу  2018 року поведена перевірка 248 особових справ.

Виявлено 6 випадків подання заявниками недостовірної інформації, що призвело до незаконної виплати допомоги на загальну суму 8,25 тис. грн. 

Чинним законодавством визначено, що громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення соціальної допомоги та на визначення її  розміру.

Повідомляємо, що у разі виявлення факту подання громадянами недостовірної інформації щодо матеріально-побутових умов проживання сім’ї, виплата державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям припиняється з місяця, в якому виявлене порушення. На наступний строк допомога може бути призначена не раніше ніж через шість місяців.

Звертаємо увагу!

З 11 липня 2017 року набули чинності зміни до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, згідно яких виплата призначеної соціальної допомоги припиняється за поданням центрами зайнятості до органів соціального захисту населення інформації про припинення реєстрації як безробітної особи, яка включена до складу сім’ї, з таких причин:

  • у разі невідвідування без поважних причин центру зайнятості;
  • подання безробітним заяви про припинення реєстрації;
  • встановлення факту подання особою недостовірних даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання їй статусу безробітного, призначення виплати матеріального забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що мав місце протягом періоду реєстрації;
  • встановлення факту виконання безробітним оплачуваної роботи (надання послуг), зайняття іншим видом діяльності згідно із статтею 4 Закону України “Про зайнятість населення”;
  • припинення професійного навчання за направленням центру зайнятості без поважних причин;
  • відмови від двох пропозицій підходящої роботи, в тому числі за набутою професією за направленням центру зайнятості, а для безробітного, який вперше шукає роботу та не має професії (спеціальності), — відмови від двох пропозицій проходження професійного навчання у період з дня реєстрації (перереєстрації).

Виплата призначеної допомоги припиняється з місяця, що настає за місяцем, в якому припинено реєстрацію безробітного.  

Так, протягом І кварталу 2018 року за інформацією центру зайнятості виплата соціальної допомоги припинена трьом одержувачам.

Наголошуємо, що у разі подання безробітним заяви про припинення реєстрації в зв’язку з самостійним працевлаштуванням, необхідно надати до Управління відповідну заяву та документ, що підтверджує працевлаштування (витяг з наказу, трудовий договір тощо). У цьому випадку виплата допомоги не припиняється.

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=3697