«

»

Роздрукувати Запись

Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції

      Постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 р. № 1057 затверджено Порядок проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.(далі-Порядок). Цей Порядок визначає механізм організації проведення психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.

      Психологічна допомога і реабілітація надається учасникам бойових дій з метою профілактики розвитку у них посттравматичних стресових розладів, дезадаптації, конфліктів з оточуючими, зміцнення їх особистісного та соціального статусу. Будь-який учасник антитерористичної операції, який має статус учасника бойових дій чи інваліда війни (наявне відповідне посвідчення) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення — має право звернутися із заявою довільної форми про надання послуг з психологічної реабілітації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування).

До заяви додаються:

посвідчення учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, або учасника війни;

документ, що підтверджує безпосередню участь в антитерористичній операції або забезпеченні її проведення з безпосереднім перебуванням в районах антитерористичної операції у період її проведення;

паспорт громадянина України.

       Психологічна реабілітація учасника антитерористичної операції може проводитись із залученням членів його сім’ї, а також інших осіб (з урахуванням інтересів і потреб такого учасника та за його згодою), зокрема тих, які разом з ним проходили або проходять військову службу. Послуги із психологічної реабілітації можуть надаватися в індивідуальній та груповій формі. У разі проходження психологічної реабілітації у стаціонарних умовах тривалість курсу не перевищує 18 днів.

      Надання послуг із психологічної реабілітації у стаціонарних умовах може проводитися не більше ніж один раз протягом бюджетного періоду.

      Управління соціального захисту населення може прийняти рішення про повторне направлення учасника антитерористичної операції до суб’єкта надання послуг в поточному році у разі його повторного звернення щодо проходження психологічної реабілітації за наявності відповідних рекомендацій, виданих лікувально-профілактичним закладом або зазначених у висновку-прогнозі попередньої психологічної реабілітації.

      Наказом по Управлінню від 08 червня 2018 року № 35-ОД до переліку суб’єктів надання послуг із психологічної реабілітації учасникам антитерористичної операції включено наступні заклади:

Назва реабілітаційної установи Місце надання послуги
Дочірнє підприємство «Санаторій «Верховина  ЗАТ лікувально-оздоровчих  закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»»

 

90033, Закарпатська область,Міжгірський р-н, с. Сойми,1

 

Медичний центр «Нові Санжари» Національної гвардії України

 

39300, смт. Нові Санжари, Полтавська обл., пров. Курортний,44

 

Санаторій «Токарі»

 

 

 

 

42215, Сумська обл., м. Лебедин, с. Токарі, вул. Санаторна,96

 

Дочірнє підприємство «Санаторій «Верховина  ЗАТ лікувально-оздоровчих  закладів профспілок України «Укрпрофоздоровниця»»

 

90033, Закарпатська область,Міжгірський р-н, с. Сойми,1

 

Медичний центр «Нові Санжари» Національної гвардії України

 

39300, смт. Нові Санжари, Полтавська обл., пров. Курортний,44

 

ТОВ «Пансіонат»Ірбіс»

 

Юридична адреса:  74900, Херсонська обл., м. Нова Каховка, вул. Паризької комуни, 5/126;

 

Фактична адреса: 75700, Херсонська обл., Скадовський р-н, місто Скадовськ. Вул. Поповича, 1

 

 

 

             З питань соціальної та психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції звертатися до Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради за адресою:

                  м.Ізюм, вул. Соборна,20,  тел. 2-23-57

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=3782