«

»

Роздрукувати Запись

До кожної проблеми персоніфікований підхід

          Як повідомлялося, під час  практичного семінару, що проходив в редакції 7-8-9 листопада, представники  ЗМІ, що прибули з різних кінців України, мали можливість спостерігати за прямим ефіром, де начальник міського управління  соціального захисту населення Надія Петрова  відповіла на запитання ізюмчан стосовно механізму нарахування субсидій.

          Одразу слід сказати: дзвінків було чимало. І на кожне звернення керівник  соцустанови намагалася дати вичерпну відповідь. Вона повідомила, що  17 жовтня уряд вніс зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій й це дещо розширило рамки  їх призначення.  Зокрема, громадяни, у яких обов’язковий платіж не перевищує розмір плати за комунальні послуги  в межах соціальної норми, мають право на отримання державної допомоги, а от ті, у кого опалювальна площа житлового будинку перевищує 200 кв.м.,  квартири — 120 кв.м.,  не можуть  розраховувати на неї. Позбавилися субсидії також громадяни, які здійснили покупку або оплатили  якусь послугу витративши при цьому більше ніж 50 тис. грн., хто має транспортний засіб, від дати випуску якого ще не минуло 5 років. Не підтримуватиме держава й тих, хто має заборгованість по виконавчим впровадженням терміном понад три місяці, працездатних членів домогосподарства, у яких взагалі відсутні доходи або нарахований середньомісячний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати.

        Керівник управління соціального захисту наголосила, що призначається субсидія на всіх зареєстрованих у житловому приміщенні. А якщо є певні  обставин, які не передбачені законодавством,  тут своє слово може сказати комісія при міськвиконкомі, за рішенням якої родина може отримати державну допомогу.  

         Не вплине на  отримання субсидії, сказала Надія Петрова. на розлучених, які мешкають в одному приміщенні. Можуть на неї розраховувати працездатні громадяни, котрі  в період, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, підтвердили  наявність легалізованих в Україні документів для набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення і перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

          Під час прямого ефіру ще раз було сказано, що опалювальний сезон  в місті   розпочався  з 16 жовтня. Тож громадянам, яким субсидія була призначена на літній період, вже зроблено автоматичний перерахунок. Вони зможуть побачити в платіжках  за жовтень вже перші суми субсидій. Таких сімей, за словами керівника  управління соцзахисту,   в Ізюмі  наразі – 6043.

         Аналізуючи запитання щодо обов’язкового платежу, Надія Петрівна підкреслила, що це – частка середньомісячного сукупного доходу, яка визначається за формулою для кожного домогосподарства окремо і яку громадяни зобов’язані сплачувати щомісяця. У разі, якщо вартість  використаної послуги менша, ніж обов’язкова частка оплати за цю послугу, громадяни  сплачують її фактичну вартість.

        Тлумачення було і стосовно соціальної норми, в межах якої держава надає громадянам субсидії на оплату житлово-комунальних послуг та за постачання природного газу до осель з індивідуальним опаленням. Вона  становить  13,65 кв. метра опалювальної площі на одну особу та додатково 35,22 кв. метра на домогосподарство. Для домогосподарств, які складаються лише з непрацездатних осіб, комісія має право призначити житлову субсидію на загальну площу житла з урахуванням понаднормової площі, яка не може перевищувати більш як на 30 відсотків соціальної норми житла,

        Не обійшли й монетизацію субсидій. Як зазначила Надія Петрова, кошти  за попередній період виплачуватимуться в листопаді-грудні поточного року.

      Насамкінець керівник  соцуправління зауважила, що у разі подання заяви протягом двох місяців з початку опалювального сезону,  житлова субсидія призначається з початку такого сезону, тобто до 16 грудня.

        Ряд питань, порушених глядачами, Надія Петрова взяла собі на контролю.

 

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=4037