«

»

Роздрукувати Запись

ІЗЮМСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ ІНФОРМУЄ

Онлайн-конференція для родин Ізюмської ОТГ,

які опинились у складних життєвих обставинах  в період дії карантину COVID-19.

Ізюмський міський центр соціальних служб для сім’ї,  дітей та молоді продовжує роботу із незахищеними та вразливими сім’ями, які опинились в складних життєвих обставинах і потребують психологічної допомоги у період дії карантину COVID-19. 

31 березня 2021 року ІМЦСССДМ була проведена онлайн-конференція для сімей, які знаходяться під соціальним супроводом у нашому Центрі на тему «Криза у міжособистісних стосунках у родині». ФОТО ЗВІТ ЗАХОДУ

Одним із факторів, який сприяє виникненню СЖО в сім’ї є міжособистісні та сімейні кризи. Кризи у відносинах між членами родини – це неминуча частина         їх         розвитку.

Якщо розвиток кризової ситуації  у відносинах піде по деструктивному сценарію, можливе розлучення, депресії, порушення психологічного доров’я, алкогольна або наркотична залежність людини. Тому так важливо знати перші ознаки сімейної кризи, щоб вжити заходів на начальному етапі і мобілізувати сили для покращення відносин та перехід на новий рівень спілкування.

Криза у міжособистісних стосунках може бути не тільки між чоловіком та жінкою, але й між батьками та дітьми підлітками, братами та сестрами, друзями та колегами. 

Криза у відносинах — це стан контакту між людьми, який характеризується порушенням стабільного спілкування, що призводить до руйнування звичних способів звернення один з одним і неможливістю  справлятися з новизною в ситуації, використовуючи старі правила поведінки. Звичні способи взаємодії не працюють, а нові — ще не знайдені. 

Проведення тренінгу  з сім’ями у СЖО було спрямоване на ознайомлення з ознаками кризи, яка назріває. Також учасники ознайомились з потребами будь якої людини у відносинах, а саме: потреба в безпеці, у визнанні цінності, в прийнятті, потреба в спільності, у самовизначенні, потреба у впливі, в ініціативі від іншого, потреба виражати любов.  Адже незадоволеність цих потреб стає причиною напруги, охолодження, замовчування проблем у відносинах, а в підсумку призводить до скандалів та розлучення.

Ольга Проскурна – психолог мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або за ознакою статі надала рекомендації щодо ненасильницького спілкування, вирішення спірних питань, планування дозвілля, спільного проведення часу, спільних цілей на майбутнє. 

Під кінець онлайн-конференції учасники зробили дві техніки із Арт-методу, які спрямовані на усвідомлення проблем у відносинах, пошук шляхів вирішення складних ситуацій та звільнення від негативних емоцій після розлучення або розставання. Всі учасники відзначили  покращення емоційного стану після вебінару та практичних занять. 

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=6665