«

»

Роздрукувати Запись

Управління інформує

Звіт

про виконання заходів щодо підтримки внутрішньо переміщених осіб за ІІ квартал 2020 року міської Програми підтримки внутрішньо переміщених осіб на 2019 — 2020 роки, затвердженої рішенням 85 сесії Ізюмської міської ради 7 скликання  від  27 березня 2019 р. № 2152

№ з/п Найменування заходів Відповідальні за виконання заходів Термін виконання, роки Стан виконання заходів
1 2 3 4 5
Створення сприятливих умов життєдіяльності ВПО
7.1.1. Надання соціальних послуг ВПО, які перебувають у складних життєвих обставинах, забезпечення їх соціальним супроводом ІМЦСССДМ 2019 — 2020 12 сім’ям з числа ВПО, які перебувають у СЖО надано 96 соціальних послуг.
7.1.2. Надання соціальної послуги «Догляд вдома» Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Ізюмської міської ради 2019 — 2020 9 особам з числа ВПО надано послуг на суму 82134,00 грн.
7.1.3. Надання транспортної послуги «Соціальне таксі» Не обслуговувались.
7.1.4. Надання соціальної послуги «Соціальна адаптація» 5 особам з числа ВПО надано послуг на суму 11505,00 грн.
7.1.5. Надання соціальної послуги «Переклад жестової мови» 2 особам з числа ВПО надано послуг на суму 4602,00 грн.
7.1.6. Надання соціальної послуги «Натуральна допомога» 20 особам з числа ВПО надано послуг на суму 28080,00 грн.
7.1.7. Надання психологічної підтримки та послуг щодо розвитку мовлення дітей з числа ВПО, що мають таку потребу Ізюмська центральна міська лікарня Управління освіти Ізюмської міської ради 2019 — 2020 КНП «ЦМЛ Піщанської Богоматері» надається психологічна підтримка і послуги щодо розвитку мовлення дітей із числа ВПО, що мають таку потребу:

— проводиться огляд логопедом дитячого поліклінічного відділення всіх дітей ВПО, батьки яких звертаються;

— за потребою надається консультативна допомога, проводяться корекційні заняття з метою подолання мовленевих вад.

 На обліку в управлінні освіти перебуває 169 учнів закладів загальної середньої освіти та 44 вихованців закладів дошкільної освіти. В 21 закладі освіти організована діяльність практичних психологів та соціальних педагогів за напрямками діяльності працівників психологічної  служби. Психологічну підтримку отримують всі учасники освітнього процесу закладів освіти відповідно до планів роботи закладів та за потребою.

 У зв’язку з державними карантинними заходами, спричиненими пандемією COVID-19 у 2 кварталі 2020 року діти груп компенсуючого типу та інклюзивних груп у 3 закладах дошкільної освіти отримували послуги щодо розвитку мовлення дітей, які надавались вчителями-логопедами в дистанційному режимі.

В 20 інклюзивних класах 7 закладів загальної освіти 28 учнів (в тому числі 3 дитини з числа ВПО) отримували послуги з корекції розвитку та мовлення, які надають вчителі – логопеди в дистанційному режимі.  

7.1.8. Надання медичних послуг ВПО та додаткових гарантій особам з інвалідністю Ізюмська центральна міська лікарня 2019 — 2020 Забезпечується право ВПО на медичну допомогу та доступ до ліків:

 1. За медичною допомогою звернулося:

— за амбулаторною допомогою 93 ВПО, використано кошти Національної служби здоров’я України 5076,30 грн.

— за стаціонарною допомогою 50 ВПО, використано кошти Національної служби здоров’я України 43802,24 грн.

 

7.1.9. Організація оздоровлення та відпочинку дітей з числа ВПО ІМЦСССДМ Управління молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міської ради 2019 — 2020 Родини ВПО, в яких виховуються 15 дітей, ІМЦСССДМ проінформувало з приводу оздоровлення та відпочинку.  

 

 

7.1.10. Надання послуг санаторно-курортного лікування особам з інвалідністю, ветеранам війни та постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС з числа ВПО Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради 2019 — 2020  

 

5 особам з числа ВПО надано послуги санаторно-курортного лікування за рахунок обласного бюджету на суму 37820,00 грн.

 

 

                                                                       7.2. Задоволення першочергових потреб ВПО
7.2.1. Надання соціальної матеріальної допомоги на лікування, оперативне втручання, придбання ліків Виконавчий комітет Ізюмської міської ради

Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради

2019 — 2020 2 особам з числа ВПО виплачена соціальна матеріальна допомога  за рахунок коштів місцевого бюджету на суму 1500,00 грн.
7.2.2. Надання щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради 2019 — 2020 515 особам виплачена допомога на суму 2513,9 тис. грн. з державного бюджету
7.2.3. Забезпечення безкоштовним харчуванням учнів і вихованців з числа ВПО в закладах загальної середньої освіти та закладах дошкільної освіти Виконавчий комітет Ізюмської міської ради

Управління освіти Ізюмської міської ради

Фінансове управління Ізюмської міської ради

2019 — 2020 У зв’язку з державними карантинними заходами, спричиненими пандемією COVID-19 у 2 кварталі 2020 року діяльність закладів освіти було призупинено, отже харчування учнів в закладах загальної середньої освіти не здійснювалось. З 01.06.2020 заклади дошкільної освіти міста Ізюма відновили свою діяльність в умовах адаптивного карантину. Згідно з рішенням виконавчого комітету Ізюмської міської ради від 11.12.2019 року №1053 «Про встановлення вартості харчування дітей і підлітків в закладах освіти м. Ізюма та КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ «КАМ’ЯНСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ІЗЮМСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ» на період з 01.01.2020 року по31.12.2020 року станом на звітну дату безкоштовним харчуванням забезпечені 5 вихованців з числа ВПО закладів дошкільної освіти, які є вихованцями інклюзивних груп та груп компенсуючого типу.

 

 

 

 

 

                                                      7.3. Розширення доступу до інформаційного простору та освіти
7.3.1. Проведення соціологічних опитувань та аналітичних досліджень з питань життєдіяльності ВПО ІМЦСССДМ Управління соціального захисту населення Ізюмської міської ради 2019 — 2020 Соціологічні опитування та аналітичні дослідження з питань життєдіяльності ВПО не проводились.
7.3.2. Ведення обліку дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, в тому числі дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування Служба у справах дітей Ізюмської міської ради 2019 — 2020 Ведеться облік дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. На облік взято 50 дітей, які отримали відповідний статус. Ведеться облік дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які є внутрішньо переміщеними особами. На обліку перебуває 4 дітей.
7.3.3. Безоплатний доступ дітей з числа ВПО до інтернету, баз даних бібліотек у закладах освіти (з урахуванням принципу ґендерної рівності) Управління освіти Ізюмської міської ради 2019 — 2020 Під час освітнього процесу безоплатний доступ до інтернету, баз даних бібліотек у закладах освіти мають всі діти закладів освіти, без поділу на пільгові категорії та на хлопців та дівчат.
7.3.4. Надання освітніх послуг ВПО з інвалідністю з урахуванням їх права на інклюзивне навчання та особливих потреб (з урахуванням принципу ґендерної рівності) Освітні послуги дітям з особливими освітніми потребами, в тому числі з інвалідністю, надаються всім дітям без поділу на пільгові категорії та на хлопців і дівчат.

13 дітей з числа ВПО отримують освітні послуги в дистанційному режимі (3 чол.в  інклюзивних групах  та 10 чол. в групах компенсуючого  типу  3 закладів дошкільної освіти).

3 учня з числа ВПО отримують освітні послуги в 3 закладах загальної середньої освіти.

7.3.5. Забезпечення закладів загальної середньої освіти сучасною комп’ютерною технікою Управління освіти Ізюмської міської ради

Фінансове управління Ізюмської міської ради

2019 — 2020 Загальна кількість комп’ютерів (ноутбуків), які перебувають на балансі 10 закладів загальної середньої освіти ЗЗСО – 395 одиниць. Загальна кількість комп’ютерів (ноутбуків), що входять до складу навчальних комп’ютерних комплексів, предметних кабінетів та використовуються учнями (учбовий процес) – 226 одиниць. Загальна кількість комп’ютерів (ноутбуків), що входять до складу навчальних комп’ютерних комплексів, мультимедійного обладнання, предметних кабінетів та використовуються вчителями- 67 одиниць. Загальна кількість комп’ютерів, ноутбуків ( у т.ч. для бібліотек), що використовуються в адміністративно-господарської діяльності ЗЗСО – 77 одиниць. Загальна кількість комп’ютерів, ноутбуків, які не експлуатуються в ЗЗСО на звітну дату – 25 одиниць ( з них: 15 з учбового процесу, 10- з адміністративно – господарської діяльності).
7.4. Інтеграція та соціальна адаптація ВПО
7.4.1. Залучення осіб з числа ВПО до заходів, спрямованих на:

— утвердження здорового способу життя та культури здоров’я;

— творчий розвиток молоді і забезпечення їх змістовного дозвілля

Управління молоді, спорту та іміджевих проектів Ізюмської міської ради 2019 — 2020 Заходи з залученням осіб з числа ВПО:

Творчий розвиток молоді і забезпечення їх змістовного дозвілля:

1.Заходи з національно-патріотичного виховання

1.1 Заходи з відзначення Дня Конституції України

2.Молодіжні заходи:

2.1 Кібертурнір «Counter-Strike:GO до дня молоді» (онлайн).

Утвердження здорового способу життя та культури здоров’я:

1.Змагання з пляжного волейболу до дня Молоді.

 

 

7.4.2. Проведення нарад, засідань за круглим столом, конференцій, тренінгів, семінарів інших публічних заходів з обговорення шляхів розв’язання проблем захисту та забезпечення прав ВПО ІМЦСССДМ

Управління культури Ізюмської міської ради

Служба у справах дітей Ізюмської міської ради Ізюмський міськрайонний центр зайнятості

2019 — 2020 Протігом звітного періоду після послаблення карантину  та відкриття бібліотек ВПО мають можливість скористатися послугами Центру публічного доступу до мережі Інтернет в центральній міській бібліотеці: в оформленні пенсій, електронних перепусток, пошуку роботи, житла, родичів та знайомих, як в Україні, так і за кордоном. У 3-х бібліотеках міста працюють Інтернет – центри, які створюють рівні можливості для пошуку інформації людей різних соціальних груп населення, в тому числі і для ВПО.

На оперативних нарадах вирішуються проблемні питання по захисту прав дітей.

Спеціалісти ІМЦСССДМ приймали участь у 1 тренінгу, в 1 засіданні круглого столу з обговорення шляхів розв’язання проблем захисту та забезпечення прав ВПО.

Ізюмським міськрайцентром зайнятості проведено 4 тренінга для ВПО, на які залучено 18 осіб.

7.4.3. Залучення ВПО до вирішення актуальних питань громади у сфері освіти, культури, спорту Управління культури Ізюмської міської ради 2019 — 2020 ВПО активно залучаються до проведення різноманітних заходів як в закладах культури, так і в загальноміських заходах. Однак , в зв’язку з карантином, протягом ІІ кварталу 2020 року загальноміські заходи та культурно-масові заходи в закладах культури не проводились.

 

7.4.4. Залучення ВПО до занять аматорською творчістю, участі в культурно-мистецьких проектах Діти з сімей ВПО займаються в різножанрових гуртках будинків і палаців культури, в школах етичного виховання, активно беруть участь в конкурсах та фестивалях різного рівня, проведенні міських заходів.
7.5. Забезпечення права ВПО на житло
7.5.1. Створення соціального житлового фонду для тимчасового проживання ВПО Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради 2019 — 2020 24 кімнати в гуртожитку коридорного типу за адресою: м. Ізюм, проспект Незалежності,65.

 

7.5.2. Завершення реконструкції нежитлової будівлі під гуртожиток коридорного типу за адресою: м. Ізюм, проспект Незалежності, 65 Управління житлово-комунального господарства Ізюмської міської ради

Управління економіки та інвестицій апарату виконавчого комітету Ізюмської міської ради

2019 — 2020  Завершена реконструкція нежитлової будівлі під гуртожиток коридорного типу за адресою: м.Ізюм, проспект Незалежності,65.

 

7.5.3. Участь у конкурсному відборі субпроектів зі створення житла для ВПО Українським фондом соціальних інвестицій Управління економіки та інвестицій апарату виконавчого комітету Ізюмської міської ради 2019 — 2020 22.05.2019 р. укладено Меморандум про співпрацю на реалізацію субпроєкту «Створення житлових умов для ВПО в м. Ізюм, Харківська область (соціальне житло — квартири)/ KfW», за підтримки уряду Німеччини через Український фонд соціальних інвестицій. Розробляється проєктно-кошторисна документація на об’єкт: «Реконструкція нежитлової будівлі під квартири для тимчасового проживання ВПО за адресою: вул. Замостянська, 3, м. Ізюм, Харківської області».
7.5.4. Розробка Порядку розподілу та надання житлових приміщень для тимчасового проживання ВПО у м. Ізюм 2019 — 2020 Рішенням 93 сесії Ізюмської міської ради 7 скликання від 19.08.2019 р. №2354 затверджено Порядок розподілу та надання житлових приміщень для тимчасового проживання ВПО у м. Ізюмі.

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=5902