«

»

Роздрукувати Запись

Всесвітній День боротьби з торгівлею людьми

        На сьогодні одним із найганебніших явищ, які існують у сучасному світі, є торгівля людьми. Це явище, яке порушує права людини, принижує її честь та гідність.

      За оцінками Міжнародного центру із запобігання злочинності ООН, щорічний грошовий обсяг за даний   злочин становить 30 мільярдів доларів на рік, що робить його другим за величиною після торгівлі наркотиками.

У 2013 році Генеральна Асамблея ООН організувала зустріч на високому рівні для оцінки результатів втілення Глобального плану дій по боротьбі з торгівлею людьми від 30 липня 2010 року і визначила дату Всесвітнього Дня боротьби з торгівлею людьми, представила головні його цілі, описала важливість і механізми боротьби із цим згубним явищем.

        Головною метою такого рішення було підвищення обізнаності суспільства про торгівлю людьми. Незважаючи на те, що епоха держав, заснованих на рабовласницькому устрою, давно залишилася в минулому, антилюдяні злочинні дії сьогодні відбуваються абсолютно у всіх куточках світу. Тіньова злочинна сфера в багатьох державах прийняла масовий характер. Жертвами работоргівлі стають незахищені категорії людей. Відзначення світовою спільнотою цього Дня допомагає об’єднати зусилля країн всього світу щодо виявлення і боротьби з протиправною діяльністю в цьому напрямку.

       Україна докладає багато зусиль у сфері протидії торгівлі людьми, особливо в частині поширення національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у цій сфері.

      За даними Міністерства соціальної політики України у 2020 році:

Подано місцевими державними адміністраціями для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми – 162 комплектів документів.

Кількість осіб, яким встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми становить 97 осіб. Відмовлено – 53 громадянам. Відмовлено у провадженні – у 8 випадках. Продовжено статус – 4 особам.

Серед осіб, які отримали статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 28 жінок, 68 чоловіків і одна дитина (хлопчик).

32 особи постраждали від трудової експлуатації, 4 – від сексуальної, 2 – від жебрацтва, 4 особи були втягнені у злочинну діяльність, а 55 – використані у збройних конфліктах.

Країни призначення (експлуатації): Російська Федерація – 4 випадки; Україна – 4; Ліван – 1; Італія – 1, ОАЕ – 4, Туреччина – 1.

Всього за 2012-2020 роки офіційний статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 975 осіб. Серед них: жінки – 368 осіб; чоловіки – 519; діти – 88 (56 дівчат та 32 хлопчика).

 Попри статистику оцінити реальні масштаби торгівлі людьми в Україні важко, ураховуючи доволі високий рівень латентності цих злочинів.

З метою підвищення рівня знань громадян щодо поняття «торгівля людьми», прав та свобод, державних та міжнародних документів про боротьбу з торгівлею людьми, 30 липня 2020 року  Ізюмський міський центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді       провів соціально-просвітницький захід для сімей, які знаходяться на обліку в нашому Центрі, присвячений до Всесвітнього Дня боротьби з торгівлею людьми.

Головна мета заходу – нагадування про актуальність проблеми торгівлі людьми, всебічне інформування членів нашої громади, надання допомоги потерпілим, мінімізація повторної травматизації, оптимізація у наданні соціальних послуг, необхідність об’єднання зусиль усіх структурних підрозділів державних установ для протидії цьому явищу.

В ході проведення заходу фахівцями Ізюмського міського центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді були надані практичні поради, як не стати жертвою торгівлі людьми, запропоновано для перегляду відео-фільми, серед присутніх розповсюджено інформаційні буклети та номера телефонів гарячих ліній з питань протидії торгівлі людьми.

        Профілактично-виховний захід зацікавив слухачів своєю інформативністю та наочністю,  яскравістю реальних прикладів із життя.

 

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=5921