«

»

Роздрукувати Запись

1 грудня — Всесвітній День боротьби зі СНІДом

ВІЛ-інфекція – це соціально небезпечне інфекційне захворювання, що розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ). Хвороба характеризується прогресуючою дисфункцією імунної, нервової, лімфатичної та інших  систем організму. Відповідно до сучасних уявлень ВІЛ-інфекція відноситься до невиліковних хвороб, має тривалий хронічний перебіг і, в разі відсутності  ефективної терапії, закінчується смертю хворого.                                 

На сьогодні ВІЛ-інфекція виявлена у всіх  країнах світу і має назву пандемія ВІЛ/СНІДу, а в Україні поширюється епідемія ВІЛ/СНІДу. В країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей,  які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600.                                                         

1 грудня 2020 року  Ізюмським міським центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Ізюмської    було проведено соціально-інформаційний захід з профілактики ВІЛ/СНІДу  для жителів нашої Ізюмської громади та учнів Ізюмської ЗОШ № 2.   

Метою даного заходу було проведення роз`яснювальної та інформаційної роботи серед населення, а саме: акцентування їх уваги на проблеми формування уявлення про небезпеку ВІЛ/СНІДу та його поширення, способи зниження ризику інфікування ВІЛ, інформування про наслідки споживання наркотичних та психоактивних речовин, методи допомоги та виховання бажання у молоді дотримуватися правил здорового способу життя.

Маємо надію, що проведення подібних заходів, шляхом інформування наших громадян про небезпеку та наслідки ураження ВІЛ/СНІДом,   вживання наркотичних та психоактивних речовин, свідоме ставлення до свого здоров’я забезпечить захист від СНІДу, допоможе вирішити проблему щодо високих темпів поширення цієї хвороби.

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=6222