«

»

Роздрукувати Запись

До уваги мешканців міста!

До уваги мешканців міста!

У грудні 2020 року Урядом прийнято постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1282 та від 23.12.2020 № 1324, якими внесено зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій та Порядку обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства ) для усіх видів державної соціальної допомоги.

Відповідно до зазначених змін житлова субсидія на загальних підставах може призначатися особам, які набули право власності на житло протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням  субсидії, зокрема, шляхом успадкування, та особам, які не мають доходів і відповідно законодавства  звільнені від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За рішенням комісії житлова субсидія може бути призначена домогосподарствам, у складі яких є особи, що офіційно працюють за кордоном у країнах, з якими Україною не укладено договорів про соціальне страхування, або перебувають за кордоном у період догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Житлова субсидія не призначається, якщо загальна площа житлового приміщення перевищує 130 кв. метрів для квартир у багатоквартирному будинку, 230 кв. метрів для індивідуальних будинків (крім житлових приміщень дитячих будинків сімейного типу, прийомних сімей, багатодітних сімей, сімей, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування).

Також передбачена можливість призначення житлових субсидій на загальних підставах особам, яким надається допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, без вимоги обов’язковості сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому від мінімального, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи.

При цьому, при обчисленні розміру житлових субсидій враховуються до середньомісячного сукупного доходу зазначених осіб, а також осіб, які отримують щомісячну компенсаційну виплату, призначену непрацюючій  працездатній особі, яка доглядає за особою з інвалідністю І групи, фактично отримані такими особами доходи.

 

 

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=6359