«

»

Роздрукувати Запись

ІЗЮМСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР СОЦІАЛЬНИХ СЛУЖБ ДЛЯ СІМ’Ї, ДІТЕЙ ТА МОЛОДІ ІНФОРМУЄ

ПРОХОДЖЕННЯ ОНЛАЙН-НАВЧАННЯ З ПІДВИЩЕННЯ БАТЬКІВСЬКОГО ПОТЕНЦІАЛУ ПРИЙОМНИМИ БАТЬКАМИ ТА БАТЬКАМИ-ВИХОВАТЕЛЯМИ ІЗЮМСЬКОЇ ОТГ.

      Визначення на державному рівні пріоритетності розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сприяє розвитку інституту прийомної сім’ї та дитячих будинків сімейного типу в Україні. ФОТО ЗВІТ ЗАХОДУ

       В нашій Ізюмській ОТГ створено та функціонує 7 прийомних сімей, в яких виховується 17 прийомних дітей та 4 дитячі  будинки сімейного типу, в яких проживає 30 дітей. В умовах прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу дитині надається соціальний захист її майнових

та житлових прав, догляд, виховання, корекція розвитку, вирішення медичних проблем, подолання психологічних травм, задоволення щоденних потреб дитини,  яка залишилась без піклування рідних батьків. Під час перебування дитини у прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу держава виконує функції опікуна через соціальних працівників, вона не тільки фінансує, а й контролює утримання та виховання дитини в прийомній сім’ї, дитячому будинку сімейного типу, надає допомогу на її розвиток, соціалізацію, організовує соціальне супроводження даних сімей та дитини.                                          

       З 29 березня по 02 квітня 2021 року Ізюмський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді взяв участь в онлайн-навчанні з прийомними батьками та батьками-вихователями нашої громади, яке проводили фахівці Харківського обласного центру соціальних служб. Під час навчання були висвітлені такі актуальні теми, як: захист та забезпечення дотримання прав та інтересів дітей, оптимальних умов їх життя та розвитку; методи виховання дітей у ПС та ДБСТ; особливості наслідків, які характеризують неналежне виконання прийомними батьками, батьками-вихователями свої обов’язків; створення сприятливих умов для  соціалізації дитини в  сім’ї.     

        Виховання дітей у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу дає можливість зберегти для них найголовніший соціалізований чинник — сімейний. Це дозволить дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування пройти процес соціалізації у сімейних умовах, сформувати навички життя на прикладі членів родини.