«

»

Роздрукувати Запись

Розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Для будь-якого суспільства характерно, що із зниженням потенціалу загальнолюдських і духовних цінностей в ньому активно проявляється феномен розвитку сирітства  зростає кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування.  Становище дітей, що втратили опіку біологічних батьків, нині дуже складне. В Україні спостерігається стрімке збільшення кількості дітей — сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, це при тому, що зменшується загальна чисельність дитячого населення.

В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

       Одним із важливих аспектів позитивної діяльності сімейних форм  виховання є ефективна соціалізація дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківської піклування.

       Тому, 05 квітня 2019 року в приміщенні Ізюмського міськрайонного центру зайнятості, фахівцями Ізюмського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ізюмської міської ради, було проведено захід на тему: «Сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», з громадянами м. Ізюм, які перебувають на обліку в місцевому центру зайнятості.

       Мета даного заходу була спрямованна на популяризацію сімейних форм виховання  та пошуку нових кандидатів у прийомні батьки, опікуни, усиновителі.

        Учасники заходу заслухали доповідь фахівців Центру щодо сімейних форм виховання, патронату, як комплексної послуги для дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують уваги нашого суспільства.

        В ході обговорення присутні мали можливість задати найбільш актуальні питання стосовно порядку влаштування дітей до сімейних форм виховання, прав та обов’язків прийомних батьків, опікунів, усиновителів, їх основних завдань та цілей.

        До уваги учасників заходу було запропоновано методичний матеріал на тему розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всім присутнім було роздано  інформаційні буклети за даною тематикою.

Постійне посилання на цю статтю: http://upszn-izyum.gov.ua/?p=4701